Lajmet e fundit

Lajmet

Më të shikuarat

1 të 64

Shërbime

Personalitete

Hoxhë: Ylli Buraniqi

Hoxhë Ylli Buraniqi Ylli Ferid Buraniqi. Ka lindur ne Dobrac , Shkoder me 14 / 06 / 1975 . 1981 – 1989 mbaron shkollen fillore “ Isa Jakupi “ Dobrac . 1989 – 1993 mbaron shkollen e mesme “ Veterinare “ ne Shkoder . 1993 vazhdon studimet ne institutin e gjuhes “ Dirrasatul Khassah “ ne Universitetin Islamik te…
Lexo më shumë...

Më shumë nga lajmet kryesore

Rama: Karantina e dytë do të na vriste të gjithëve

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për “Business Insider Polonia”, ku ka folur shkurt për ekonominë e vendit dhe pandeminë e coronavirusit. Rama është shprehur hapur se një valë e dytë e pandemisë do të dëmtonte shumë vendin…

Shtyhet fillimi i vitit të ri shkollor më 14 shtator

Fillimi i vitit të ri shkollor 2020-2021 është shtyrë për 14 shtator, për shkak të situatës me COVID-19 në vend. Kjo u bë e ditur pas takimit të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, bashkë me SBASHK-un, IKSHPK-në dhe përfaqësues të…

Artikuj

Artikujtë