​ambasadori-gjerman-uron-kurtin-per-fitoren,-ia-permend-sfidat-me-te-cilat-do-te-perballet

​Ambasadori gjerman uron Kurtin për fitoren, ia përmend sfidat me të cilat do të përballet

Përmes një statusi në Twitter, ambasadori Rohde ka thënë se në këtë takim diskutuan edhe për çështjet aktuale, sfidat dhe mundësitë e intensifikimit të bashkëpunimit.

“Sapo u takova me Albin Kurtin dhe e përgëzova atë për fitoren e madhe të VV së bashku me Vjosa Osmanin. Ishte një diskutim i mirë për të gjitha çështjet aktuale dhe sfidat, përfshirë edhe intensifikimin e mëtejmë të bashkëpunimit”, ka shkruar ambasadori Rohde.

TË ngjajshme

Paralajmërimi i Faucit: Edhe kaq muaj do të duhet t’i bartim maskat

Radio-Ahireti

​Mbushet me pacientë Mjekësia Sportive, apelohet për kujdes

Radio-Ahireti

698 raste të reja dhe 12 humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri

Radio-Ahireti

Biden dhe Trudeau takohen muajin e ardhshëm

Radio-Ahireti

Anton Quni thotë se është kandidat për kryetar të LDK-së

Radio-Ahireti

Largimi i Turqisë nga Konventa që Kosova e përfshiu në Kushtetutë, reagon edhe Këshilli i Evropës

Radio-Ahireti