​bore-ne-kroaci,-nderpriten-disa-linja-te-trageteve

​Borë në Kroaci, ndërpriten disa linja të trageteve

Për shkak të reshjeve të borës në pjesë të autostradës Adriatik, qarkullimi është i ndaluar për autobusë me dy nivele, automjete me karvanë, motoçikleta, automjete shpërndarëse dhe automjete me hapësirë të mbuluar të ngarkesave.

Mediat kroate raportojnë se për shkak të erërave të fuqishme nga jugu, të cilat krijojnë valë të larta prej disa metrave në detin e hapur, të gjitha linjat që lidhin Splitin me ishujt qendrorë të Dalmacisë janë ndërprerë.

TË ngjajshme

Bullgaria do të vendosë në karantinë shtetasit e saj që hyjnë në vend pa test negativ PCR

Radio-Ahireti

Kongresi amerikan miraton planin e stimulit ekonomik

Radio-Ahireti

3 milionë viktima në botë nga Covid-19

Radio-Ahireti

Pavarësisht kërkesave të SHBA-ve e BE-së, VV insiston në rishikimin e marrëveshjeve të dialogut

Radio-Ahireti

Ushtroi dhunë në familje, kërcënon policinë me armë kur shkuan ta arrestonin

Radio-Ahireti

Limaj nga odat e Drenicës: Nuk do të lejojmë të shkatërrohen përpjekjet për liri

Radio-Ahireti