​haradinaj-per-viziten-e-osmanit-e-kurtit-ne-veri:-ishte-e-papergatitur

​Haradinaj për vizitën e Osmanit e Kurtit në veri: Ishte e papërgatitur

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër Albin Kurti dhe kandidatja për presidente nga kjo listë Vjosa Osmani, janë përballur dje me fyerje nga serbët në Mitrovicën e Veriut, pas një tubimi që kishin mbajtur atje.

Vizita e Osmanit dhe Kurtit nga kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj është vlerësuar e papërgatitur.

“Ajo (Osmani) është dashur të konsultohet me mekanizma të sigurisë dhe vizita do të shkonte shumë mirë. Institucionet tona kanë kapacitet të organizojnë vizitën e shefit të shtetit në çdo pjesë të shtetit”, ka thënë Haradinaj në Pressing të T7, duke shtuar se vizita e Osmanit dhe Kurtit në veri ishte e papërgatitur.

TË ngjajshme

Surpriza në Elbasan, kush është kandidati i parë që thyen herësin e partisë dhe fiton mandatin e deputetit

Radio-Ahireti

Partia e Shqiprim Arifit fituese e zgjedhjeve në Preshevë

Radio-Ahireti

Pandemia shpërfaqë mungesën e sigurimeve shëndetësore

Radio-Ahireti

KQZ tregon se kur do të numërohen votat me kusht dhe me postë

Radio-Ahireti

Navalny për Putinin: Perandori është lakuriq

Radio-Ahireti

Numërohen mbi 90% e votave, vetëm në Tiranë është djegur një mandat deputeti nga fletët e pavlefshme

Radio-Ahireti