​itali:-22.409-raste-dhe-332-viktima-nga-covid-19

​Itali: 22.409 raste dhe 332 viktima nga COVID-19

Në Itali u raportuan sot 22.409 raste pozitive me COVID-19 dhe 332 vdekje në 24 orët e fundit, sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë.

Shkalla e rasteve pozitive gjithashtu u rrit me rreth 0.5 për qind duke shkuar në 6.2 për qind nga 5.7 për qind që ishte një ditë më parë.

Aktualisht, ka 253 shtrime të reja në kujdesin intensiv (ICU) për COVID-19 në 24 orët e fundit. Në total, tani janë 2 827 pacientë në ICU. Bilanci midis pranimeve dhe daljeve është 71 pacientë më shumë.

Në pavijonet e zakonshme, pacientët u rritën me 489 njësi krahasuar me dje, duke e çuar totalin e tyre në 22.882./Atsh

TË ngjajshme

Zbulimi i SHBA: Rusia u përpoq të ndikonte zgjedhjet amerikane

Radio-Ahireti

​Rritje e infeksionit me COVID-19 në Gjilan

Radio-Ahireti

Kina regjistron vetëm 11 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Kërkohet nga qeveria e ardhshme të ketë shumicë të qëndrueshme në Kuvend

Radio-Ahireti

SHBA do t’i bashkohet OKB-së për fuqizimin e të drejtave të grave

Radio-Ahireti

“Nevojitet arsyetim ligjor për rinumërim total të votave”

Radio-Ahireti