​ldk-e-vlereson-kercenues-reagimin-e-osmanit-ndaj-kqz-se

​LDK e vlerëson kërcënues reagimin e Osmanit ndaj KQZ-së

Në partinë e Isa Mustafës thonë se deklarata e Osmanit është shkelje e kushtetueses dhe ndërhyrje flagrante në punën e KQZ-së.

Madje nga LDK e kanë quajtur kërcenim reagimin e ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmani karshi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Kandidatja e LDK-së për deputete, njëherësh zëdhënësja e shtabit zgjedhor, Ardita Dushi përmes një tha se gjëra të tilla nuk duhet të ndodhin më.

Ardita Dushi deklaroi  gjithashtu se Vjosa Osmani e ka kërcënuar KQZ-në./Lajmi.net/

 

TË ngjajshme

Raka: Nëse punëtorët shëndetësor s’i besojnë vaksinës, duhet ta dorëzojnë mantelin e bardhë

Radio-Ahireti

Daut Haradinaj ‘diss’ Albin Kurtit e Vjosa Osmanit, shkon në veri pa Polici

Radio-Ahireti

“E ka pru Lidhjen në 10% e na thotë mirëmbrëma”, anëtari i LDK-së i reagon ashpër Hotit

Radio-Ahireti

Vetëvendosje s’ia lë asnjë bastion LDK-së, del fituese edhe në Istog

Radio-Ahireti

Kryetari i Preshevës merr dozën e parë të vaksinës anti-COVID

Radio-Ahireti

​Në Gjilan u vaksinuan 1377 qytetarë, Haziri e vlerëson gjendjen më të qetë

Radio-Ahireti