​Mali i Zi shënon numrin më të madh të viktimave nga COVID-19 brenda një dite

Në Mal të Zi, 50 raste të tjera të coronavirusit u konfirmuan në 24 orët e fundit, dhe katër persona vdiqën, që është numri më i lartë i vdekjeve në një ditë.

Zëvendësdrejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Senad Begiq, tha në konferencën për shtyp se janë testuar 481 persona, si dhe se 163 pacientë ishin shëruar.

Që nga fillimi i epidemisë në Mal të Zi, janë regjistruar gjithsej 3,411 pacientë, ndërsa 57 persona kanë vdekur, nga të cilët 48 kanë vdekur në periudhën nga fillimi i qershorit deri sot. Shumica e pacientëve janë në Podgoricë.

TË ngjajshme

Zyrtari i lartë i BE-së bën thirrje për formimin e Institutit “për trajnimin e imamëve”

Radio-Ahireti

Sot takimi Trump-Erdogan, në agjendë Siria dhe raketat ruse

Radio-Ahireti

KMSHZ uron me rastin e natës së madhe të Israsë dhe Miraxhit

Radio-Ahireti

Top lajmet e rreme për COVID-19 që vijnë nga Rusia

Radio-Ahireti

Shiu përfundimisht bie në Australi, ndihmon në ndaljen e zjarreve – por ekziston frika se mund të sjellë stuhi

Radio-Ahireti

Nga brigjet e Oqeanit Paqësor, deri në ekstremin perëndimor të Afrikës – këto janë xhamitë më të mëdha në botë (Foto)

Radio-Ahireti