​ne-shqiperi-arrijne-edhe-11.700-doza-te-vaksines-anticovid-19

​Në Shqipëri arrijnë edhe 11.700 doza të vaksinës antiCOVID-19

Kjo është bërë e ditur nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përmes një postimi në Facebook.

“11.700 doza të tjera të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri – pjesë e kontratës së qeverisë me kompaninë Pfizer 7020 dhe një sasi e parë 4680 nga mbështetja e Bashkimit Evropian”, shkruan Rama.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, më herët bëri me dije se sot u kryen 19,886 vaksinime dhe që prej fillimit të vaksinimit janë kryer 537.837 vaksina antiCOVID për qytetarët.

TË ngjajshme

Shtetet vendosin kufizime në udhëtime nga frika e varianteve të reja

Radio-Ahireti

Jo vetëm në Mistrinë e Financave, nga Policia thonë se u raportua për dy sulme kibernetike

Radio-Ahireti

E akuzuan për ndërhyrje në drejtësi, Haxhiu u përgjigjet KGJK-së dhe KPK-së

Radio-Ahireti

Gjermania mund të rikthejë bllokimin total

Radio-Ahireti

“Nuk është mirë që Mali i Zi ende s’ka ambasador të ri në Kosovë”

Radio-Ahireti

Haradinaj: Nëse Kosova nuk është në dyer të NATO-s, të bashkohemi me Shqipërinë

Radio-Ahireti