​neser-terhiqet-shorti-per-renditjen-e-partive-politike-ne-zgjedhjet-e-14-shkurtit

​Nesër tërhiqet shorti për renditjen e partive politike në zgjedhjet e 14 shkurtit

Këtë e ka bërë të ditur, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një komunikate për medie.

“Ju njoftoj se nesër (e hënë, 01 shkurt, ora 10:00) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve organizon tërheqjen e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotimin e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, të cilat do të mbahen më 14 shkurt 2021”, ka thënë ai.

Pas tërheqjes së shortit për renditjen e partive politike me datën 2 shkurt pritet zyrtarisht të fillojë fushata zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit.

TË ngjajshme

Të shtëna me armë zjarri në Istog, policia jep detaje

Radio-Ahireti

Austria synon përdorimin e vaksinës ruse Sputnik V

Radio-Ahireti

Katër të vdekur dhe 568 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Jam në gjendje që Kurtin për çdo temë të politike me shti në xhep të vogël

Radio-Ahireti

Pesë të lënduar në aksident trafiku në magjistralen Ferizaj – Kaçanik

Radio-Ahireti

Osmani takim virtual me drejtoreshën e USAID: Prioritet sigurimi i vaksinës kundër COVID-19

Radio-Ahireti