​oslo-shtrengon-masat-anticovid-19

​Oslo shtrëngon masat antiCOVID-19

Masat, të cilat do të hyjnë në fuqi më 15 mars, përfshijnë mbylljen e restoranteve dhe dyqaneve me mallra sekondare. Do të rekomandohet shmangia e takimeve dhe vizitave në shtëpi, ndërsa kufizimet e reja do të futen në shkollat e mesme.

Perfekti i Bashkisë së Oslos, Raymond Johansen i bëri thirrje popullatës që të bëjë një përpjekje të re për të parandaluar përhapjen e virusit.

Autoritetet norvegjeze thanë se më shumë se 50 për qind e të infektuarve në vend ishin infektuar me një lloj i ri i virusit korona.

TË ngjajshme

Krasniqi i PSD-së: Albin Kurti nuk ka arsye të vaksinohet, e ka kryer virusin

Radio-Ahireti

Mbi 1 mijë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Facebook ndërpret një bisedë online të Netanyahut

Radio-Ahireti

Shala godet Kurtin: Kur erdhi Pakoja e Ahtisaarit, njerëzit u vranë në rrugë

Radio-Ahireti

Vakina e Pfizer, studiuesit kërkojnë shtyrjen e marrjes së dozës së dytë

Radio-Ahireti

Hoti në Graçanicë: Kemi dëshmuar model të mirë të qeverisjes

Radio-Ahireti