​osmani-takon-ish-presidentet,-thote-se-po-krijon-nje-model-te-ri-te-konsultimit

​Osmani takon ish presidentët, thotë se po krijon një model të ri të konsultimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim ish-presidentët, Fatmir Sejdiu, Behgjet Pacolli dhe Atifete Jahjaga.

E para e shtetit tha se i ka ftuar ish presidentët për të krijuar një kulturë të re institucionale të konsultimit.

“I kam ftuar që të tre për të krijuar një kulturë të re insotuvionale e cila është e domosdoshme për të ecur përpara. Po ashtu për të krijuar një model të ri të konsultimit”, tha ajo.

Krahas kësaj, Osmani çmoi edhe rolin e secilit ish presidentë në shtet-formimin e Kosovës.

“Besoj shumë se me secilin do të bashkojmë forcat për një të ardhme më të mirë”, tha ajo.

Ndërsa, ish presidenti Fatmir Sejdiu tha se zgjedhja e Osmanit presidente është zgjidhje e mirë.

E ish e para presidente grua në Kosovë, Atifete Jahjaga tha se Osmani do ta ketë në krah për avancimin e rolit të gruas.

Përkrahje Osmanit i ofroi edhe ish presidenti tjetër, Behgjet Pacolli.

The post ​Osmani takon ish presidentët, thotë se po krijon një model të ri të konsultimit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Nxirret trupi i 47 vjeçarit nga Vitia që ra në greminë me veturë

Radio-Ahireti

Kurti në Prekaz: Drejtësia për familjen legjendare Jashari as që ka filluar

Radio-Ahireti

Ambasadori gjerman takon Kurtin, e uron për fitoren

Radio-Ahireti

Pesë deputetë të mundshëm nga komunitetet konfirmojnë votën për Qeverinë Kurti

Radio-Ahireti

Ish i burgosuri në Serbi rrëfen tmerrin që përjetoi: Na i lidhnin duart me litarë që futeshin në mish

Radio-Ahireti

Kushdo që vjen nga jashtë në Kosovë për të votuar duhet të ketë testin PCR

Radio-Ahireti