​psd:-arben-vitia-–-“dr.-hipokriti”

​PSD: Arben Vitia – “Dr. Hipokriti”

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj ka bërë të ditur se kanë pasur leje për organizimin e këtij aksioni simbolik dhe se ai nuk është arrestuar nga Policia e Kosovës pas përfundimit të këtij aktiviteti.

Molliqaj tha se nuk janë kundër masave të qeverisë në tërësi, por janë kundër vendosjes së orës policore nga 22:00-06:00 të mëngjesit, duke e quajtur këtë një masë shabllon.

Aktivistët e PSD-së kanë shkruar grafitë duke iu referuar ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, si “Dr. Hipokriti”, për shkak se për këtë të fundit u raportua se mori pjesë në një tubim të Vetëvendosjes ku festohej përvjetori i themelimit të kësaj partie, duke mos respektuar masat antiCOVID. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

“Kurti do ta mbyllë vendin të hënën, nga ora 18:00 do ta ndalojë qarkullimin e qytetarëve”

Radio-Ahireti

Lajçak për hartën ku Kosova paraqitet pjesë e Serbisë: Nuk e kisha për qëllim ta ofendoja dikë

Radio-Ahireti

Hoxhaj nga Malisheva: Albin Kurti po i ikën debatit me mua sepse s’ka program të përballet

Radio-Ahireti

Ligji që u proklamua si “për të mirën e diasporës”, u ndryshua që Kurtit t’i mundësohej kandidimi në zgjedhje

Radio-Ahireti

Vijon numërimi i votave, Vetëvendosje i afrohet 50%-shit

Radio-Ahireti

“Duhen 80 vota në kuti, përndryshe për raundin e parë mund të votohet pafundësisht”

Radio-Ahireti