​rritje-e-infeksionit-me-covid-19-ne-gjilan

​Rritje e infeksionit me COVID-19 në Gjilan

Ismajli tha se kemi një rritje të infeksionit në Gjilan ditëve të fundit, duke shtuar se kjo dëshmon që virusi është prezent në mesin tonë.

“Kemi një rritje të ndjeshme të rasteve të reja pozitive dhe kjo dëshmon se virusi është ne mesin tonë. Andaj, apeloj qytetarët dhe bizneset që japin shërbime që të vazhdojnë t’i respektojnë masat, vendosjen e maskës dhe mbajtjen e distancës”, ka thënë Ismajli.

Sipas njw njoftimit, pasqyra e përgjithshme në Gjilan që prej fillimit të pandemisë është si vijon: nga 12479 mostra, 3773 kanë rezultuar pozitivë, 3464 janë shëruar, 111 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin, 200 raste janë aktive, të hospitalizuar me COVID janë 28 persona dhe 212 mostra në pritje për rezultat.

Ndryshe, në këtë takim u bë e ditur se është shqetësues fenomeni i ditëve të fundit i ndezjes së maleve në Gjilan, derisa janë apeluar qytetarët që të mos vazhdojnë me këso akte të shëmtuara, përndryshe në momentin që identifikohen do të ballafaqohen me organet e drejtësisë.

TË ngjajshme

Dorëzohet në polici personi që rrahu për vdekje një qytetar në Ferizaj

Radio-Ahireti

A duhet të agjërojnë personat që e kanë kaluar COVID-19?

Radio-Ahireti

Aktori kosovar në Belgjikë: U telefonova dy herë për verifikim nga KQZ, s’isha përfshirë fare në listën e votuesve

Radio-Ahireti

Hoxhaj viziton BIK-un: Menaxhimi i pandemisë të marrë drejtimin e duhur

Radio-Ahireti

Zyberaj: Behgjet Pacolli dhe lista me numrin 132, njeriu dhe partia që duhet të votoni më 14 shkurt

Radio-Ahireti

Ish-kandidati i VV-së për deputet emërohet zv/ministër në qeverinë Kurti

Radio-Ahireti