​shembet-ura-e-metrose-ne-mexico-city,-te-pakten-15-viktima

​Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar ndërsa ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar, raporton A2.

Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit të Olivos, në linjën nr.12 të metrosë së kryeqytetit meksikan.

Shkaqet janë ende të paqarta dhe një hetim ka nisur për nxjerrjen e përgjegjësive.

TË ngjajshme

Selmanaj: LDK-ja do ta dëgjojë Amerikën, mbetet aleati ynë strategjik

Radio-Ahireti

Bie numri i rasteve me COVID-19, 345 brenda 24 orëve

Radio-Ahireti

EMA: Nuk ka prova që lidhin vaksinën AstraZeneca me vdekjen e infermieres në Austri

Radio-Ahireti

Vaksina e Modernës është efektive për të paktën 6 muaj

Radio-Ahireti

Të shtëna me armë zjarri në Pejë, plagoset një person

Radio-Ahireti

Von Cramon thotë se dialogu i Kosovës me Serbinë duhet të vazhdojë

Radio-Ahireti