Image default

​Zemaj i bindur që gjatë këtij muaji në Kosovë arrijnë vaksinat antiCOVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është shprehur i bindur se vaksinat anti-COVID19 gjatë këtij muaji do arrijnë në Kosovë.

Zemaj deklaroi se tashmë janë duke u bërë një përgatitje më intensive për vaksinim edhe nëpër Qendrat e Mjekësisë QKMF.

Këto komente ai i bëri në një konferencë për medie në të cilën u bë e ditur se 520 specializantë që kishin nisur specializimin me vetëfinancim do të subvencionohen nga qeveria e Kosovës.

Ai tha që kjo mbështetje po bëhet me qëllim që tu jepet mundësi mjekëve dhe të rinjve për zhvillim specialistik.

The post ​Zemaj i bindur që gjatë këtij muaji në Kosovë arrijnë vaksinat antiCOVID-19 appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

321 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Sulmet kundër Islamit në Francë u rritën me 53 për qind në vitin 2020

Radio-Ahireti

Ishte për shërim në Turqi, Fidan Gashi kthehet në familje

Radio-Ahireti

Mianmar, protestat kundër grushtit të shtetit vazhduan në ditën e 2-të

Radio-Ahireti

Gjashtë të vdekur dhe 287 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Naser Ramadani: Vaksina do të vijë së shpejti

Radio-Ahireti