10-deputetet-me-te-votuara-ne-kosove

10 deputetet më të votuara në Kosovë

Listës së 10 deputeteve më të votuara në nivel vendi i prinë Vjosa Osmani, e cila po ashtu është personi më i votuar në Kosovë në këto zgjedhje.

Tetë nga dhjetë deputetet që kanë marrë më së shumti vota në nivel Kosovë vijnë nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje.

Këto janë 10 deputetet më të votuara në Kosovë:

Vjosa Osmani – 300,788 vota

Donika Gërvalla – 71,720 vota

Vasfije Blair – 60,885 vota

Mimoza Kusari Lila – 53,563 vota

Saranda Bogujevci – 26,378 vota

Arbërije Nagavci – 21,800 vota

Labinotë Demi Murtezi – 19,970 vota

Shqipe Mehmeti Selimi – 18,522 vota

Mirjana Nikoliq – 18,348 vota

The post 10 deputetet më të votuara në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Transporti publik fillon grevën, paralajmërohen masa tjera nëse Qeveria s’plotëson kërkesat e tyre

Radio-Ahireti

Rajoni i Prishtinës vazhdon të mbetët pa ujë të pijshëm

Radio-Ahireti

Hoti kërkon nga Shoqata e Transportit që sa më parë t’i kthehen punës

Radio-Ahireti

Shri Lankë: Ndalimi i djegies së detyruar për viktimat e COVID-19 rikthen dinjitetin e varrimeve muslimane

Radio-Ahireti

Tri dekada nga rrëzimi i shtatores së diktatorit Enver Hoxha, persekutimet dokumentohen në muze

Radio-Ahireti

Ky është plani i ministrisë së Shëndetësisë, si dhe kush do të vaksinohet kundër COVID-19

Radio-Ahireti