11-te-vdekur-dhe-887-raste-te-reja-me-covid-19-ne-shqiperi

11 të vdekur dhe 887 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri bën të ditur se 11 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19 si dhe janë shënuar 887 raste pozitive.

Në 24 orët e fundit atje janë shëruar 523 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 45,906 persona që nga fillimi i epidemisë.Numri i përgjithshëm i të prekurve nga koronavirusi atje ka arritur në 75,454 persona, ndërsa kanë ndërruar jetë 1,350 njerëz.

The post 11 të vdekur dhe 887 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Turbullohet uji në Liqenin e Badocit, reduktime në Prishtinë, Fushë Kosovë e Obiliq

Radio-Ahireti

Dyshimet për vjedhjen e votave, Prokuroria ndalon dy persona

Radio-Ahireti

Rajoni i Prishtinës vazhdon të mbetët pa ujë të pijshëm

Radio-Ahireti

Kërkesat e Luginës së Preshevës për Kurtin, ndër to edhe përfshirje në dialog

Radio-Ahireti

30 deri 39 vjeç, grupmosha më e prekur nga koronavirusi në Kosovë

Radio-Ahireti

VV mbi 157.000 vota më shumë se më 6 tetor, LDK rreth 130.000 më pak, edhe PDK e AAK kanë rënie

Radio-Ahireti