Image default

12 kandidatë të Nismës që nuk u certifikuan nga PZAP

PZAP-ja ka vendosur që të certifikohen vetëm kandidatët që i plotësojnë kushtet ligjore.

Vendimi i ngjashëm është edhe për Nismën Socialdemokrate.

Te kjo parti është certifikuar lista, por pa emrat e Vesel Krasniqit, Besnik Berisha, Filloreta Bytyçi, Valentina Alijaj, Xhafer Berisha, Aziz Thaçi, Musa Fetahaj, Hasime Daka, Fatmir Gërdellaj, Vehbi Avdullahaj, Endrit Shala dhe Ardian Nokaj. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Kufizimet liberale për pandeminë tërheqin turistë në Madrid

Radio-Ahireti

Milaim Zeka: Gjykata Speciale e di kush e urdhëroi vrasjen e Xhemajl Mustafës

Radio-Ahireti

Haziri: Ka një angazhim të të gjithëve kundër LDK-së, ka përputhje ideologjike në hijen PDK-VV

Radio-Ahireti

Komuna e Prizrenit i liron qytetarët e saj nga provizioni i PTK-së për pagesat Komunale

Radio-Ahireti

Shqipëria shtrëngon masat antiCOVID, nga nesër pritet kufizim i lëvizjes

Radio-Ahireti

Shqiptarja vrau 7-vjeçaren në Angli, gjykatësi: Gabova, i dhashë dënim të lehtë

Radio-Ahireti