13-persona-te-vdekur-dhe-582-raste-te-reja-me-covid-19-ne-maqedonine-veriore

13 persona të vdekur dhe 582 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore nga Covid-19 kanë humbur jetën 13 pacientë, ndërsa janë regjistruar 582 raste të reja.

Ndërsa Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 374 persona të tjerë.

Prej disa ditësh në Maqedoninë veriore vazhdon të ketë rritje konstante të të infektuarve me koronavirus.

Ndërsa i pari i Shëndetësisë e justifikoi sot rritjen si shkak i prezencës së variantit britanik në vendin tonë.

 

The post 13 persona të vdekur dhe 582 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Presidenti Erdoğan dënon sulmin ndaj xhamisë në Qipron Greke

Radio-Ahireti

Tensionohet situata në Shkup, demonstruesit përleshen me policinë

Radio-Ahireti

Nesër fillon vaksinimi i qytetarëve të moshës mbi 85 vjeç

Radio-Ahireti

Anglia ashpëron masat, 6 mijë euro gjobë kush shkon me pushime jashtë vendit

Radio-Ahireti

Emrat e kandidatëve për deputetë që pritet t’i zëvendësojnë ministrat e ardhshëm të Qeverisë Kurti 2

Radio-Ahireti

1.6 milionë euro pasuri e sekuestruar

Radio-Ahireti