14-vdekje-dhe-520-raste-te-reja-me-covid-19

14 vdekje dhe 520 raste të reja me COVID-19

Brenda 24 orëve janë raportuar 14 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 4 raste (72, 71, 67, 66 vjeç), Obiliq 3 raste (83, 76, 74 vjeç), Prishtinë 2 raste (88, 55 vjeç), Ferizaj 1 rast (71 vjeç), Gjakovë 1 rast (66 vjeç), Podujevë 1 rast (74 vjeç), Suharekë 1 rast (79 vjeç), Viti 1 rast (84 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 100.655 raste nga 493.776 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.053 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 646 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 85.842 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.760.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 126 raste, Gjilan 61 raste, Pejë 43 raste, Gjakovë 35 raste, Ferizaj 34 raste, Mitrovicë 30 raste, Prizren 26 raste, Podujevë 24 raste, Lipjan 17 raste, Skenderaj 17 raste, Fushë-Kosovë 16 raste, Shtime 9 raste, Viti 8 raste, Deçan 7 raste, Istog 7 raste, Kaçanik 7 raste, Obiliq 7 raste, Rahovec 7 raste, Malishevë 6 raste, Drenas 5 raste, Kamenicë 5 raste, Klinë 5 raste, Suharekë 5 raste, Vushtrri 5 raste, Graçanicë 2 raste, Hani i Elezit 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Kllokot, Novobërdë dhe Shtërpcë.

Mbuloni gojën dhe hundën me maskë!

Mbani higjienën!

Respektoni distancën! /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Demaj: Feja nuk i duhet politikës

Radio-Ahireti

Mustafa: 17 shkurti shënon një nga momentet më të rëndësishme në historinë me të re të Kosovës

Radio-Ahireti

7 policë të lënduar dhe 8 protestues të shoqëruar bilanci i protestave të sotme për rastin “Monstra”

Radio-Ahireti

Një vit me COVID-19, Osmani: Shumë gjëra mund të bëheshin ndryshe

Radio-Ahireti

Kërkohet krijimi i një ligji për mbrojtjen nga të gjitha format e dhunës në baza gjinore

Radio-Ahireti

Tollovi për patentë shoferë, qytetarët nuk respektojnë masat anti-Covid

Radio-Ahireti