15-mije-e-672-mergimtare-te-telefonuar-nga-kqz,-mbi-13-mije-prej-prej-tyre-u-pergjigjen-dhe-u-verifikuan

15 mijë e 672 mërgimtarë të telefonuar nga KQZ, mbi 13 mijë prej prej tyre u përgjigjën dhe u verifikuan

Aktualisht janë 33 mijë e 500 aplikacione të hapura dhe në verifikim.

Nga ky numër, 17 mijë e 900 aplikues kanë aprovimin, teksa 4 mijë e 500 aplikacione janë në refuzim.

Ndërkaq, janë 134 mijë emaile të pahapura.

KQZ ka bërë të ditur po ashtu se ka telefonuar 15 mijë e 672 persona që jetojnë jashtë vendit për t’i verifikuar si votues.

Nga ky numër 13 mijë e 72 e kanë hapur telefonin  dhe janë verifikuar si votues. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Mbi 6 mijë e 500 raste aktive me koronavirus në Kosovë – frikë nga përhapja e variantit të ri

Radio-Ahireti

Osmani në Zvicër takohet me bashkatdhetarë: Nuk shihen më vetëm si burim remitencash, por edhe idesh

Radio-Ahireti

Arrestohet dhe suspendohet një zyrtar policor

Radio-Ahireti

Arsyetimi i Kusari-Lilës që qeveria s’ka ende program qeverisës: Ai plan duhet të zbërthehet

Radio-Ahireti

A do ta sfidojë PDK – Vjosa Osmanin me kundërkandidat për president? Flet Enver Hoxhaj

Radio-Ahireti

​Në 24 orët e fundit mbi 577.000 raste të reja COVID-19 në botë

Radio-Ahireti