19-vjet-nga-vrasja-e-smajl-hajdarajt,-anton-quni-kerkon-zbardhjen-e-rastit

19 vjet nga vrasja e Smajl Hajdarajt, Anton Quni kërkon zbardhjen e rastit

Është ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, i cili ka kërkuar zbardhjen e rrethanave të vrasjes së tij.

“Smajli, portretizon vlerat më të larta njerëzore dhe heroike, i cili dha shembullin më të mirë për kontributin ndaj atdheut si ushtar i lirisë; por edhe kontributin personal dhe institucional, si pjesë e Parlamentit të Kosovës”, është shprehur Quni.

“Edhe sot, borxhi për të vënë drejtësinë për vrasjen e Smajl Hajdarit, rëndon institucionet e drejtësisë; prandaj, zbardhja e atyre rrethanave, përveç se është realizim i drejtësisë që e kërkon familja dhe secili qytetar i Kosovës, fuqizon themelet e demokracisë së shtetit dhe jep garanci për rrugëtim të sigurt dhe mbrojtje të vlerave më të larta demokratike”.

TË ngjajshme

Lajçak njofton se ka takuar sot Vuçiqin, thotë se është radha e Kurtit t’i shkojë në Bruksel

Radio-Ahireti

Ministri i Jashtëm i Izraelit zbulon pllakën me mbishkrimin “Ambasada e Kosovës në Jerusalem”

Radio-Ahireti

Zgjedhjet në Preshevë, Sinani fton qytetarët për maturi politike

Radio-Ahireti

Gjeti portofoli me para e dokumente, qytetari e dorëzon në stacionin policor në Fushë-Kosovë

Radio-Ahireti

Komuna e Mytaher Haskukës manipulon tenderët, Prizreni që dy vite pa ndriçim publik

Radio-Ahireti

Sa shpenzojnë rrymë katër komunat në veri të Kosovës?

Radio-Ahireti