22-rebele-pro-iraniane-te-vrare-pas-sulmeve-amerikane

22 rebelë pro iranianë të vrarë pas sulmeve amerikane

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut me qendër në Britaninë e Madhe tha se sulmet synuan tre kamionë municionesh që po lëviznin nga Iraku përmes një zone pranë kalimit të al-Qaim në provincën Deir al-Zour të Sirisë, raporton ATSh.

“Militantët e vrarë ishin anëtarë të hezbollahëve Kait’ib dhe grupeve të milicisë irakiane Hashd al-Shaabi”, tha observatori.

“Presidenti i SHBA, Joe Biden urdhëroi një sulm ajror kundër infrastrukturës së përdorur nga milicia e mbështetur nga Irani në Sirinë Lindore”, tha të enjten Pentagoni.

TË ngjajshme

Izraeli do t’i ndihmojë Kosovës në sigurimin e vaksinës anti-Covid

Radio-Ahireti

Dyshohet se është vetvarur një 38 vjeçar në Skenderaj, flet policia

Radio-Ahireti

Behramaj thotë se Kurti s’ka njerëz as për t’ia shkruar një status: Ndoshta edhe ka, por nuk iu beson

Radio-Ahireti

Profesori amerikan: Partitë politike në Kosovë nuk po tregojnë si do ta stimulojnë ekonominë

Radio-Ahireti

Jusuf Thaçi hedh kritika ndaj Vetëvendosjes, pas emërimit të Mimoza Kusarit si shefe e grupit parlamentar

Radio-Ahireti

Ambasadori italian në takim me Kurtin dhe Konjufcën, kërkon që institucionet të formohen pa ndonjë vonesë

Radio-Ahireti