Image default

399 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, mbi 11 mijë raste të reja në Gjermani

Shifra totale e të vdekurve, sipas të dhënave të Institutit Robert Koch (RKI) për sëmundje infektive ka arritur në 56.945.

Ndërkohë në 24 orët e fundit janë regjistruar 11.192 raste të reja pozitive me koronavirus, duke çuar shifrën totale të infektuarve në 2.216.363.

Në Rusi ndërkohë janë regjistruar 485 të vdekur nga COVID-19 në 24 orët, dhe 18.359 raste pozitive.

TË ngjajshme

Zyberaj kërkon mos të vonohet formimi i institucioneve: Me LDK-në synojmë t’i fitojmë zgjedhjet

Radio-Ahireti

Gjyqi ndaj ish-Presidentit Trump, Senati voton për thirrjen e dëshmitarëve

Radio-Ahireti

Në Teksasin e goditur nga stuhia e borës, dy pronarë shqiptarë të një restoranti ofrojnë ushqim falas

Radio-Ahireti

Aksident në Lipjan, pesë persona të lënduar

Radio-Ahireti

Ambasada amerikane: Korrupsioni, ndër pengesat më të mëdha për rritjen ekonomike të Kosovës

Radio-Ahireti

Rasti “Subvencionet”, 9 zyrtarëve u caktohet paraburgim nga 1 muaj, dy të tjerë lihen në arrest shtëpiak

Radio-Ahireti