58-paciente-me-covid-19-po-trajtohen-ne-spitalin-e-pejes,-kjo-eshte-gjendja-e-tyre

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

31 prej tyre janë në oksigjenoterapi, ndërsa 8 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kurse një pacient është në respirator (CPAP).

“58 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 31 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 8 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 1 pacientë është në Respirator (CPAP)”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë vikendit të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 564 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë̈, pacientë dhe nga këta 50 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

TË ngjajshme

As nuk iu afrua pragut zgjedhor, Limaj braktiset nga ish-deputetja e tij

Radio-Ahireti

Ganimete Musliu: Kurti e Osmani sot ikën nga Veriu si pula të lagura

Radio-Ahireti

Xhelal Sveçla: Mozaiku u plotësua

Radio-Ahireti

​Cila vaksinë kundër Covid-19 është më e mira? Ekspertët shëndetësorë kanë një përgjigje

Radio-Ahireti

​Biblioteka Kombëtare ndriçohet për Ditën e Evropës

Radio-Ahireti

Pas protestave që patën, punonjësve të Shërbimit Korrektuese i ndahen mjete shtesë

Radio-Ahireti