6-mije-e-896-raste-aktive-me-covid-19-ne-kosove

6 mijë e 896 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Mbi 63 mijë qytetarë janë infektuar me virusin korona që nga 13 marsi i vitit të kaluar kur u shfaqen rastet e para me Covid-19 në Kosovë.

1,532 persona kanë humbur jetën, ndërsa 54, 661 pacientë janë shëruar.

Aktive mbeten 6,896 raste.

“Numri total i rasteve pozitive është 63.089 raste nga 256.355 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.532 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 221 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.661 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.896”, thuhet në raportin e fundit të IKShPK-së.

The post 6 mijë e 896 raste aktive me Covid-19 në Kosovë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Enver Hoxhaj: Jam më i mirë se Kurti, unë e kam lexuar Kantin në gjermanisht, ndërsa Kurti në serbisht!

Radio-Ahireti

Mianmar, protestat kundër grushtit të shtetit vazhdojnë për të tretën ditë

Radio-Ahireti

Pritje të gjata në hyrje të Merdares, bashkatdhetarët fajësojnë institucionet

Radio-Ahireti

Propozohet pushim pranveror për të gjitha shkollat, nesër merret vendimi

Radio-Ahireti

PZAP sot merr vendim për 9 partitë politike

Radio-Ahireti

OKB: Në Sudanin e Jugut 8.3 milionë njerëz kanë nevojë për ndihmë humanitare

Radio-Ahireti