69-te-vdekur-vetem-kete-muaj,-mbi-9700-raste-aktive-me-covid-19

69 të vdekur vetëm këtë muaj, mbi 9700 raste aktive me COVID-19

Muaji mars erdhi me numër të lartë rastesh ditore dhe viktimash me COVID-19. IKSHPK thotë se e gjithë kjo është pasojë e mosrespektimit të masave anti-COVID.

Vetëm në dhjetëditëshin e parë të këtij muaji janë regjistruar 69 të vdekur. Dita me më së shumti viktima ishte marta e 9 marsit me 13 humbje jete, ndërsa nuk janë regjistruar më pak se 4 në asnjë ditë.Në total, numri i rasteve pozitive është 74.079 raste nga 335.123 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.668 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 62.650 raste, kurse numri i rasteve aktive është 9.761.Autoritetet vazhdojnë të premtojnë se vaksinat anti-COVID do të mbërrijnë këtë muaj në Kosovë, por deri më tani, përveë premtimeve të shumta, nuk ka sgjë konkrete.

The post 69 të vdekur vetëm këtë muaj, mbi 9700 raste aktive me COVID-19 appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Vjosa Osmani merr mbi 30 mijë vota më shumë sesa Hoti, Hoxhaj, Haradinaj e Limaj bashkë

Radio-Ahireti

Kosova miraton Udhëzuesin për trajtim me Plazmë Kovalescente të pacientëve me Covid-19

Radio-Ahireti

Suga uron Kurtin: Kosova do të ketë mbështetje të vazhdueshme nga Japonia

Radio-Ahireti

Sulm i armatosur në një supermarket në Kolorado, vriten 10 persona, mes tyre një polic

Radio-Ahireti

Katër viktima dhe 670 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Kosova dhe Izraeli zyrtarizojnë njohjen

Radio-Ahireti