74-paciente-me-covid-19-po-trajtohen-ne-spitalin-e-pejes,-11-ne-gjendje-me-te-rende

74 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje më të rëndë

4 pacientë janë në respirator (CPAP).

“3 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit nga Covid-19. Aktualisht 74 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 56 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë dhe 4 pacientë janë në Respirator (CPAP)”, thuhet në njoftimin e Spitalit të Pejës.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 213 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 18 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

TË ngjajshme

Në Maqedoninë e Veriut arrijnë 3 mijë vaksina ruse

Radio-Ahireti

“Duhen 80 vota në kuti, përndryshe për raundin e parë mund të votohet pafundësisht”

Radio-Ahireti

Numri i votave dhe ulëseve të fituara në Kuvend nga subjektet politike nga viti 2001

Radio-Ahireti

​Vetë plagoset me armë gjuetie një person në Suharekë

Radio-Ahireti

S’mbaroi me aq, paska ende pjesë të papublikuara nga intervista e Harryt dhe Meghan

Radio-Ahireti

Xhelal Sveçla: Mozaiku u plotësua

Radio-Ahireti