a-do-te-kandidoje-imri-ahmeti-serish-per-kryetar-te-komunes-se-lipjanit?

A do të kandidojë Imri Ahmeti sërish për kryetar të komunës së Lipjanit?

Ahmeti, i cili udhëheqë më këtë komunë që dy mandate, ka thënë për lajmi.net se për këtë çështje nuk është vendosur ende.

Ai ka thënë se ai do të vazhdojë t’i kryej punët e mbetura me përkushtim, ndërsa më kohë do të definohet nëse ai do të kandidojë ose jo.

“Nuk e di, kjo është çështje që nuk varet veç prej meje. Unë vazhdojë t’i kryej punët e mia me përkushtim dhe do të jem i angazhuar siç kam qenë vazhdimisht, kjo është çështje tjetër dhe me kohë do të definojmë”, ka thënë Ahmeti.

Kujtojmë se Ahemti udhëheq me Lipjanin për dy mandate mandate me radhë, në 2013 ai fitoi zgjedhjet  në një garë të ngushtë me kreun e PDK-së Shukri Buja. /Lajmi.net/ 

TË ngjajshme

Tragjedia e trenit në Tajvan, ministri i Transporteve jep dorëheqjen

Radio-Ahireti

Vitia-Haxhiut: Negociatat për vaksina bëhen nga Qeveria, ndryshe mund të mashtrohemi

Radio-Ahireti

“Nuk e kemi luksin ta heqim nga lista AstraZeneca-n”

Radio-Ahireti

Selimi: Buxhetin e drejtësisë do ta rrisim deri në 35% dhe pagën e policëve do ta bëjmë 700 euro

Radio-Ahireti

Limaj nga odat e Drenicës: Nuk do të lejojmë të shkatërrohen përpjekjet për liri

Radio-Ahireti

Studimi nga Izraeli: Vaksina e BioNTech pengon transmentimin e virusit

Radio-Ahireti