a-do-te-shkarkohet-sot-ndonje-minister-apo-zevendeskryeminister?-flasin-nga-qeveria

A do të shkarkohet sot ndonjë ministër apo zëvendëskryeministër? Flasin nga Qeveria

Pas raportimeve se Hoti ka në plan t’i shkarkojë sot tre anëtarë të kabinetit qeveritar, zëdhënësja e Qeverisë, Antigona Baxhaku ka thënë se kjo s’është e vërtetë.

“Nuk është informacion i vërtetë”, ka thënë Baxhaku për Express.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, raportua se pritet ta shkarkojë nga detyra zv/kryeministrin dhe ministrin në detyrë të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, ministrin në detyrë të Drejtësisë, Selim Selimin dhe ministrin në detyrë për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiq.

TË ngjajshme

Selimi: Programi i Dautit për Prishtinën, shpi për shpi, mahall për mahall

Radio-Ahireti

S’ka masa të reja anti-COVID, Zemaj thotë se pati rritje të rasteve

Radio-Ahireti

“Kurti do ta mbyllë vendin të hënën, nga ora 18:00 do ta ndalojë qarkullimin e qytetarëve”

Radio-Ahireti

Kamberi iu shkruan BE-së e SHBA-ve, kërkon t’i reagojnë Serbisë për legalizimin e gjuhës urrejtëse ndaj shqiptarëve

Radio-Ahireti

Kosnett për ligjin e konfiskimit të pasurisë: Të jetë proces i drejtë, pa motive politike

Radio-Ahireti

Syla, pasi Vjosa Osmani bëhet bartëse e listës së VV-së: Ia ngulën Glaukut

Radio-Ahireti