aak-del-nga-koalicioni-me-ldk-ne-ne-viti

AAK del nga koalicioni me LDK-në në Viti

Ende pa i bërë dy vite bashkëqeverisje në komunën e Vitisë, AAK-ja ka prishur marrëveshjen e bashkëpunimit, pak para zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Lajmin e ka vërë të ditur kryetari I AAK-së në këtë komunë, Faruk Nura, i cili tha për Plus Tv se pas një takimi me kryesinë e degës kanë vendosur të dalin nga ko9laiiconi me LDK-në.

“Sot pas një takimi me kryesinë kemi vendosur ta prishim koalicionin me LDK-në, pasi kryetari Sopkol Haliti nuk i ka përmbushur kushtet e marrëveshjes që kemi pasur, ne jemi larguar nga bashkëqeverisja”, tha ai,

AAK dhe LDK patën nënshkruyar marrëveshjen për koalicion në komunën e Vitisë me të cilën AAK do të duhëhiqte me drejtorinë e Shtëbdetësisë në këtë komunë.

Marrëveshja ishte arritur më 23 qershor të vititi 2020./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Rama uron pavarësinë e Kosovës me ‘kartolinën’ e Dua Lipës

Radio-Ahireti

SHBA do t’i bashkohet OKB-së për fuqizimin e të drejtave të grave

Radio-Ahireti

Mushkolaj – Qeverisë Kurti: Respektoni ju masat anti-COVID, pasi që vetë i vendosët ato

Radio-Ahireti

Lutfi Haziri shpall kandidaturën për kryetar: Do ta rikthejë LDK-në aty ku e ka vendin

Radio-Ahireti

Çfarë e bindi Gërvallën që t’i bashkohet listës së VV-së?

Radio-Ahireti

Vërehet mungesa e sigurimeve shëndetësore në pandemi

Radio-Ahireti