aak-dorezon-ankese-ne-pzap-per-mos-certifikimin-e-listes-se-kandidateve-per-deputete

AAK dorëzon ankesë në PZAP për mos-certifikimin e listës së kandidatëve për deputetë

Ankesa e AAK-së ka të bëj me mos-certifikimin e listës së saj të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan lajmi.net.

AAK këtë ankesë e ka dorëzuar para rreth një ore në PZAP.

Përveç AAK-së, ankesë pritet të dërgojnë edhe Nisma Socialdemokrate dhe Vetëvendosje, listat e të cilave po ashtu nuk janë certifikuar dje nga KQZ.

Kjo për shkakun se të njëjtat në këto lista kanë kandidatë të cilët në tri vitet e fundit kanë pasur probleme me ligjin, dhe të njëjtit kanë refuzuar t’i zëvendësojnë. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Buxhovi: LDK-në nuk e ka themeluar Ibrahim Rugova

Radio-Ahireti

Miratohen nga qeveria, këto janë të gjitha masat e reja anti-COVID19

Radio-Ahireti

Franca sërish nën bllokim mbarëkombëtar

Radio-Ahireti

Gërvalla: Do t’i kemi votat për ta bërë Osmanin presidente

Radio-Ahireti

Agim Bahtiri tregon nëse do të rikandidojë për kryetar të Mitrovicës

Radio-Ahireti

Beogradi i vazhdon kërcënimet ndaj pjesëtarëve serbë të FSK-së

Radio-Ahireti