abazovic-uron-kosoven-per-diten-e-pavaresise,-“terbim-mediatik”-ne-beograd

Abazoviç uron Kosovën për ditën e Pavarësisë, “tërbim mediatik” në Beograd

Ai tha se Kosova po feston këtë festë në kushte të vështira të shkaktuara nga pandemia COVID-19, porse vuri në dukje se ai ishte i bindur se pandemia i kishte afruar ata dhe u kujtoi atyre vlerat thelbësore që duhet të trashëgohen.

“Duke vlerësuar marrëdhëniet miqësore dhe fqinjësore midis dy vendeve tona, ne po shohim përpara për bashkëpunim që do të sjellë përfitime për qytetarët e Malit të Zi dhe Republikës së Kosovës,” tha Abazoviç.

Abazoviç përgëzoi qytetarët e Kosovës për zgjedhjet e suksesshme parlamentare më 14 shkurt, të cilat, siç deklaroi ai, ishin një shembull i demokracisë dhe vullnetit të shprehur lirisht të qytetarëve.

“Merrni shprehjet e respektit tim më të lartë dhe përshëndetjet e përzemërta,” përfundoi Abazoviç.

Por në Beograd ky urim nuk është pritur mirë, e kjo mund të shihet në titujt e mediave lokale:

“Abazovic përgëzoi pavarësinë e të ashtuquajturës Kosovë”, “Abazovic uroi ‘pavarësinë’ e Republikës së rreme të Kosovës”, “Kjo është faleminderit për donacionet”, “Abazovic uroi pavarësinë e njëanshme të Kosovës “, janë vetëm disa nga titujt në mediat serbe.

TË ngjajshme

Nesër fillon vaksinimi i personave mbi moshën 85 vjeç

Radio-Ahireti

Mjekimi i pacientëve me Covid-19, në Kosovë s’ka asnjë rezervë të plazmës së gjakut

Radio-Ahireti

Gorani: Pakkush foli për pavarësi, Rambujeja ishte për të shpëtuar kryet

Radio-Ahireti

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Radio-Ahireti

Një shqiptar 29-vjeçar ik nga burgu në Zvicër

Radio-Ahireti

Kurti premtoi rrogë mesatare 250 euro, punëtorët kërkojnë 350 euro

Radio-Ahireti