abbott-denon-sulmin-ndaj-djalit-te-ish-ministrit-rashiq

Abbott dënon sulmin ndaj djalit të ish-ministrit Rashiq

Abbot në një postim në Facebook e ka quajtur sulmin të papranueshëm, duke kërkuar njëherësh hetime lidhur me zbardhjen e rastit.

“Lajmi për sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq është neveritës pavarësisht motiveve të mundshme. Dhuna e tillë, qoftë fizike apo verbale, është e papranueshme ndaj askujt, por është veçanërisht tronditëse ndaj një personi të ri. Unë kërkoj që Policia e Kosovës të hetojë shpejt këtë incident dhe të gjejë ata që nxitën dhe morën pjesë në këtë incident”, ka thënë Abbott.

TË ngjajshme

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

Radio-Ahireti

SHBA konfirmon angazhimin për forcimin e NATO-s

Radio-Ahireti

Deputetja e LDK-së: O reflekto o s’ke votë Vjosë

Radio-Ahireti

Navalny e quan “kamp përqendrimi” burgun ku ndodhet

Radio-Ahireti

Zogaj pyet nëse presidentja Osmani ka dhënë dorëheqje nga nisma “Guxo”

Radio-Ahireti

Njohja Kosovë – Izrael, nga konsistenca si faktorizim ndërkombëtar te përfitimet e shumëfishta

Radio-Ahireti