abdixhiku-merr-premtim-nga-be-ja-per-vaksina-shtese-per-kosoven

Abdixhiku merr premtim nga BE-ja për vaksina shtesë për Kosovën

Sipas komunikatës së LDK-së, përfaqësuesit e BE-së vlerësuan lart pjesëmarrjen e Lidhjes Demokratike të Kosovës në procesin e votimit dhe përgëzuan kryetarin Abdixhiku për rolin konstruktiv që LDK ka luajtur duke i hapur rrugë zgjedhjes së Presidentes.

Po ashtu, njoftuan kryetarin Abdixhiku që BE-ja është duke finalizuar përpjekjet që, përveç kanalit COVAX, shumë shpejt të sigurojë vaksina shtesë për Kosovën dhe vendet tjera të rajonit.

Kryetari Abdixhiku falënderoi përfaqësuesit e BE-së për mbështetjen që ka dhënë BE për Kosovën duke theksuar nevojën për liberalizimin e vizave për qytetarët e vendit dhe një përshpejtim të procesit të integrimit. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

QKMF-të me ndërrim 12 orësh pas numrit të madh të pacientëve me COVID-19

Radio-Ahireti

Gjermania mund t’ju japë më shumë liri të vaksinuarve kundër COVID-19

Radio-Ahireti

Shefi i Ndrangheta-s arrestohet pas 14 vjetësh në arrati

Radio-Ahireti

Gjithçka që dihet për sulmuesin që mbyti një polic në Kapitol të Amerikës

Radio-Ahireti

Kryetari i Bujanocit, letër urimi Edi Ramës: Trumfi juaj, fitore për të gjithë shqiptarët

Radio-Ahireti

​OBSH teston vaksinën e AstraZeneca me efikasitet të dyshimtë

Radio-Ahireti