abdixhiku-per-kurtin-e-osmanin:-jane-arrogante,-s’kane-kufizime,-duan-te-bejne-cfare-te-duan

Abdixhiku për Kurtin e Osmanin: Janë arrogantë, s’kanë kufizime, duan të bëjnë çfarë të duan

“Kjo është një sjellje e arrogancës që është krijuar prej profecie vetëpërmbushëse. Fillimisht nëpërmjet percepsionit që do të jenë të fuqishëm dhe e dyta nëpërmjet paraqitjes së tillë dhe një besimi artificial që e krijojnë’, tha Abdixhiku në Pressing.

“Por shqetësuese është arroganca. Pra, nëse dikush sillet me kaq arrogancë ende pa e marrë pushtetin paramendoni si do sillen kur e merr pushtetin”, thotë Abdixhiku.

“Nëse dikush heziton të shpalosë programin e vetë, idetë e veta, punët e veta dhe janë pyetje shumë legjitime dhe të rënda: duhet të na tregojë çka do të ndodh me dialogun, çfarë do të ndodh ne kërkesën e Uashingtonit”, thotë ai.

TË ngjajshme

Mbi 50 plumba në drejtim të bjeshkatarëve: BE flet për sulmin nga serbët në veri, ka një thirrje për institucionet

Radio-Ahireti

Klinika Infektive fillon trajtimin e pacientëve me koronavirus me plazmën e gjakut

Radio-Ahireti

10 të vdekur dhe 340 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

PDK kërkon që Blerim Sallahu të intervistohet nga Prokuroria pas deklaratave për të akuzuarit në Hagë

Radio-Ahireti

Dy gra shqiptare, këshilltare komunale në Zvicër

Radio-Ahireti

Pas dyshimeve për manipulime, fillon rinumërimi i votave në QNR

Radio-Ahireti