agim-bahtiri-tregon-nese-do-te-rikandidoje-per-kryetar-te-mitrovices

Agim Bahtiri tregon nëse do të rikandidojë për kryetar të Mitrovicës

“Sigurisht, duke ditur specifikat e Komunës së Mitrovicës, duke e ditur se mund të ndodh diçka jashtë konceptit tim që e kam zhvilluar qe gati 8 vite…mendoj se do të jem kandidat i mundshëm për kryetar të Mitrovicës”, tha Bahtiri në DPT te Fidani.

“Unë po mendoj që Po (do të rikandidojë) për arsye se sikur të kisha menduar ndryshe do të isha kandidat për deputet dhe do të votohesha shumë nga qytetarët”, theksoi ai.

“Në cilin do qytet dhe lagje ku shkoj qytetarët më përshëndesin dhe duan foto me mua. Unë kam ardhur për Mitrovicën dhe nuk kam pranuar diçka tjetër për të qenë në Mitrovicë deri të përfundojë misionin tim”, theksoi ai.

Bahtiri mendon se për postin e kryetarit të Mitrovicës nuk ka konkurrent, as brenda VV’së por as nga partitë e tjera.

TË ngjajshme

Zyrtari i LDK-së i reagon nënkryetarit të partisë: Lojë e ndyrë

Radio-Ahireti

Jashari pas zgjedhjes së presidentes: Uroj të mos keqpërdoret koncentrimi i pushtetit tek një parti politike

Radio-Ahireti

Haradinaj: Vjosa Osmani s’ka shumë kohë që bleu shtëpi në Marigonë

Radio-Ahireti

Shkëlzen Gashi: Shpëtimi i vetëm i LDK-së është Vjosa Osmani

Radio-Ahireti

Biden rrëzohet 3 herë derisa po hipte në aeroplan

Radio-Ahireti

Rusia paralajmëron kundërpërgjigje ndaj sanksioneve amerikane

Radio-Ahireti