Image default

Ahmeti: Kjo është koha më e keqe për ta marrë VV-ja pushtetin

Duke përmendur largimin e Qeverisë Hoti, Ahmeti ka shkruar se pritjet për qeverisjen e VV-së janë joreale, në kohën kur financat dhe ekonomia janë buzë greminës.

“Vendimi i Gjykatës Kushtetuese dhe zgjedhjet në fakt ishin shpëtim për Avdullah Hotin dhe për LDKnë. E larguan nga qeverisja në momentin më të vështirë ekonomik e financiar të Kosovës pas luftës. E po ashtu edhe iniciuan ndryshimet në LDK që nuk do të fillonin pa këtë debakël”, ka shkruar ai.

TË ngjajshme

Policia aksion nëpër fshatrat e Lipjanit, arrestohen katër persona

Radio-Ahireti

Gashi: Demaçi s’kishte lidhje me marksizëm-leninizëm, këto ishin shpifje të LDK-së

Radio-Ahireti

10 të vdekur dhe 311 raste të reja me COVID-19

Radio-Ahireti

Palmer kërkon specifikisht formalizimin e marrëdhënieve diplomatike Kosovë – Izreal

Radio-Ahireti

Trazira në 3 burgje në Ekuador, mbi 50 viktima

Radio-Ahireti

Nëna e Albert Krasniqit alivanoset te varrezat

Radio-Ahireti