Image default

Aksident i rëndë në aksin Sarandë-Piqeras, humb jetën një 34-vjeçar, plagosen dy të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth orës 07:00, në aksin rrugor Sarandë-Piqeras.

Policia njofton se si pasojë e humbjes së kontrollit ka dalë nga rruga dhe është përplasur me bordurën anësore automjeti tip Ford me drejtues shtetasin E.B dhe dy shtetas të tjerë pasagjerë.

Fatkeqësisht si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën pasagjeri A. A., 34-vjeç, banues në Durrës, ndërsa drejtuesi E. B. dhe pasagjerja tjetër A. K., janë transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit. /TCH/

TË ngjajshme

Dy tërmete gjatë natës në Durrës

Radio-Ahireti

Njihni me deputetin më të moshuar në Kuvendin e Shqipërisë (Foto)

Radio-Ahireti

Përballja me coronavirusin, 60 mjekë e infermierë tjerë shqiptarë nisen drejt Italisë

Radio-Ahireti

66 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, shkon në 39 numri i viktimave

Radio-Ahireti

Sërish tërmet: Lëkundje të forta godasin Shqipërinë, magnituda 4

Radio-Ahireti

Një tjetër tërmet në Korçë

Radio-Ahireti