aksident-i-rende-ne-decan,-tete-te-lenduar-–-tre-ne-gjendje-te-rende

Aksident i rëndë në Deçan, tetë të lënduar – tre në gjendje të rëndë

Si rrjedhojë e tij, tetë persona kanë pësuar lëndime trupore dhe që të gjithë janë dërguar për tretman mjekësor, shkruan lajmi.net.

Tre nga të lënduarit janë në gjendje më të rëndë.

“Sonte rreth orës 08:10 në rrugën “Luan Haradinaj” në Deçan ka ndodhur një aksident trafiku, ku të involvuara kanë qenë dy vetura. Tetë persona kanë pësuar lëndime trupore, dhe të gjithë janë dërguar me emergjencë në Spitalin Rajonal për trajtim. Mjeku ka vlerësuar se tre prej tyre janë në gjendje më të rëndë shëndetësore”, kanë thënë nga Policia e Kosovës. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Ishte në muzikë live, gjakovari lëndohet duke ikur nga policia

Radio-Ahireti

Gjermani: Të vaksinuarit së shpejti rifitojnë “lirinë”

Radio-Ahireti

Në këtë burg njerëzit hyjnë vullnetarisht

Radio-Ahireti

Euronews shkruan për kërkesën që iu bë Joe Biden-it për zhvendosjen e Speciales në Kosovë

Radio-Ahireti

Përmes protestës të hënën kërkohet shkarkimi i Kastratit nga pozita e profesorit në UP

Radio-Ahireti

Kandidati i PDK-së për deputet: Vjedhje instrumentale të votës pati edhe në mesin e “engjëjve” të Vetëvendosjes

Radio-Ahireti