aksident-i-rende-ne-rrugen-fushe-kruje-lac,-nje-i-vdekur-dhe-2-te-lenduar

Aksident i rëndë në rrugën Fushë Krujë-Laç, një i vdekur dhe 2 të lënduar

Ngjarja ka ndodhur në orën 22:40.

Shtetasi D. S., duke drejtuar mjetin tip “Toyota”, është përplasur me mjetin tip “Ford”, me drejtues shtetasin A. S., 46 vjeç, banues në Pukë e më pas me mjetin tip “Audi”, me drejtues shtetasin B. M., i cili drejtonte mjetin në gjëndje të dehur.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shoferi i mjetit tip “Ford”, A. S., 46 vjeç dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve pasagjerët në mjet, shtetaset D. S., 64 vjeçe dhe P. S., 68 vjeçe, banuese në Pukë.

Policia rrugore ka arrestuar në flagrancë shtetasit D. S., 40 banues në Krujë dhe B. M., 52 vjeç, banues në Has.

Grupi hetimor po heton për të për të përcaktuar rrethanat e aksidentit dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, për veprime të mëtejshme.

TË ngjajshme

Gjermania miraton masa të reja për të vaksinuarit kundër COVID-19

Radio-Ahireti

PDK kërkon që Blerim Sallahu të intervistohet nga Prokuroria pas deklaratave për të akuzuarit në Hagë

Radio-Ahireti

Shqipëria siguron edhe 1 milion vaksina kineze në Turqi, sot do mbërrijnë në Rinas 192 mijë

Radio-Ahireti

Kërcënon akademiku serb: Kushdo që e nënshkruan njohjen e Kosovës do të vdesë para se të thahet boja

Radio-Ahireti

Lutfi Haziri shpall kandidaturën për kryetar: Do ta rikthejë LDK-në aty ku e ka vendin

Radio-Ahireti

Dy persona të maskuar tentojnë ta rrëmbejnë një 11-vjeçar në Vushtrri

Radio-Ahireti