aksident-trafiku-ne-medine,-35-te-vdekur

Aksident trafiku në Medine, 35 të vdekur

Së paku 35 persona kanë humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi në afërsi të qytetit saudit Medine.

Agjencia saudite e lajmeve (SPA) lajmëron se autobusi me besimtarë të cilët kryenin umren u përplas me një makinë të rëndë ndërtimore.

Në vendin e fatkeqësisë për vdekje pësuan 35 persona, ndërsa katër personat e lënduar u shtruan në spital.

Personat e pësuar janë nga vendet arabe dhe aziatike.

Hetimi mbi detajet e fatkeqësisë është në rrjedhë.

TË ngjajshme

Tri efektet afatgjata të COVID-19 dhe si mund t’i parandaloni ato

Radio-Ahireti

Bota islame njëzëri dënon sulmet ndaj Islamit dhe Profetit Muhamed në Francë

Radio-Ahireti

Arabia Saudite për herë të parë aktivizon vizat turistike, ja çfarë do të ndodh

Radio-Ahireti

Nis misioni i parë arab në Mars

Radio-Ahireti

Site De Rencontre Lyonnais Gratuit

Mekë, nga 31 maji zbutje graduale e masave lidhur me COVID-19

Radio-Ahireti