albin-kurti-nuk-e-vendosi-flamurin-e-kosoves-ne-takim-me-lajcakun

Albin Kurti nuk e vendosi flamurin e Kosovës në takim me Lajçakun

Me të arritur mbrëmë në Prishtinë, Lajçak si fillim ka takuar ambasadorët e QUIN-it, duke vazhduar më pas në një takim me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Edhe pse Lajçak vendsoi të mos deklarohet për media, Kurti deklaroi se para tij ka paraqitur bindjet e tij lidhur me dialogun.

Por ajo çfarë sot u zbulua nga ky takim është se në zyrën e Kurtit mungonte flamuri i shtetit të Kosovës, raporton lajmi.net.

Madje në zyrën e VV-së ku edhe u zhvillua takimi ishte vetëm flamuri kombëtarë shqiptare dhe jo ai i shtetit të Kosovës.

Duhet përkujtuar që Lëvizja Vetëvendosje shpesh herë është deklaruar lidhur me mos-pajtimet që kanë për flamurin e Kosovës./Lajmi.net/

TË ngjajshme

Ish-këshilltari i Thaçit: Kurti kërkoi një Skendërbe politik, e kishte Fisnik Ismailin por e largoi

Radio-Ahireti

Punëtorët e KEK-ut paralajmërojnë protesta dhe grevë

Radio-Ahireti

“Do të shkoj Lumezi”, Këshilli Prokurorial i reagon Kurtit, ia bën me dije se s’është kompetent për shkarkimet

Radio-Ahireti

Lokalet shfrytëzojnë natën e fundit para mbylljes, organizojnë me të madhe ndeja me shumë të ftuar

Radio-Ahireti

​29 vjet nga Traktati i Bashkimit Evropian

Radio-Ahireti

Gjuhë e ashpër e Meliza Haradinajt ndaj Pal Lekajt, thotë se ai ka kërcënuar e shantazhuar

Radio-Ahireti