Image default

Ambasadori britanez ia kërkon Osmanit formimin sa më të shpejtë të institucioneve

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani, sot në takim Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar , Nicholas Abott.

Abbott uroi Osmanin për rezultatin e zgjedhjeve si dhe për mbarëvajtjen e procesit.

Në takim u diskutua për rëndësinë e themelimit sa më të shpejtë të institucioneve në vend dhe përkushtimin e plotë drejt përmbushjes së pritshmerive dhe kërkesave të qytetarëve të Kosovës, që përfundimisht ndikojnë në përmirësimin e mirëqenies së tyre.

Palët diskutuan edhe për zhvillimet e fundit në vend dhe sulmet me prapavijë politike, duke bërë thirrje për mbrojtjen e të drejtave dhe sigurisë së qytetarëve tanë si dhe për hetim të plotë e sa më të shpejtë të rasteve.

The post Ambasadori britanez ia kërkon Osmanit formimin sa më të shpejtë të institucioneve appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Gjergj Dedaj kontaktohet nga Specialja, thotë se nuk e ka të qartë për çfarë

Radio-Ahireti

Biden përgatitet t’u japë shtetësinë 11 milionë emigrantëve

Radio-Ahireti

Përfundon numërimi i fletëvotimeve në të gjitha vendvotimet në Kosovë

Radio-Ahireti

Dokumente të reja për lidhjen e princit saudit në vrasjen e Khashoggit

Radio-Ahireti

Një i vdekur dhe 9 të lënduar në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Pejë

Radio-Ahireti

Nesër përfaqësuesi i posaçëm i BE-së, Miroslav Lajçak vjen në Kosovë – do të takohet me Kurtin

Radio-Ahireti