Image default

Ambasadori gjerman uron në shqip Kosovën për 13 vjetorin e pavarësisë

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde ka uruar Kosovën për 13 vjetorin e pavarësisë.

Në një postim në Twitter, Rohde përveç në gjuhën angleze dhe serbe, përvjetorin e pavarësisë e ka uruar edhe në gjuhën shqipe, shkruan lajmi.net.

“Urime të gjithë qytetarëve të Kosovës 13 vjetorin e pavarësisë. Urime Dita e Pavarësisë”, ka shkruar Rohde.

 

Kosova feston sot 13 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, që nga shpallja e saj më 17 shkurt 2008 nga Kuvendi i Kosovës.

Kosova tanimë është e njohur ndërkombëtarisht nga 117 shtete.

The post Ambasadori gjerman uron në shqip Kosovën për 13 vjetorin e pavarësisë appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Kosova dhe Izraeli zyrtarizojnë njohjen

Radio-Ahireti

Mijëra kosovarë drejt bregdetit të Shqipërisë për fundjavë

Radio-Ahireti

Katër të vdekur dhe 292 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Radio-Ahireti

Gjatë vikendit rreth 500 persona kërkuan ndihmë në QKUK, shkak temperaturat e larta

Radio-Ahireti

Organizatat turke dhurojnë ndihmë për nevojtarët në Kosovë

Radio-Ahireti

Ekipi mbrojtës i Salih Mustafës fillon misionin e tij më 19 mars në Kosovë

Radio-Ahireti