Image default

Analisti politik tregon sa deputetë do të kenë partitë politike në Kuvend

Sipas Velës, kjo është ndarja preliminare e ulëseve, ku nuk përfshihen votat e pranuara me postë.

“Ndarja preliminare e ulëseve në Kuvendin e Kosovës (pa llogaritjen e votave të pranuara me postë)”, ka shkruar Vela, sipër infografikës së publikuar në Twitter.

Në infografikën e publikuar, Lëvizja Vetëvendosje do të ketë 56 ulëse, Partia Demokratike e Kosovës 20 ulëse, Lidhja Demokratike e Kosovës 15, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 9 ulëse, Lista Serbe 10 ulëse.

Në të gjitha komunat janë numëruar votat e rregullta, ndërkaq numërimi i votave nga diaspora dhe ato me kusht do të fillojë brenda disa ditëve.

TË ngjajshme

“Rruga B”: Policia përdorë armët për ta ndalur përleshjen e armatosur, plagoset një i dyshuar dhe një kalimtare

Radio-Ahireti

Pfizer: Bosnja nuk ka përmbushur kushtin për vaksina

Radio-Ahireti

Katër komuna në zonën e kuqe, mbesin edhe 6 mijë e 721 raste aktive me koronavirus

Radio-Ahireti

Hoxhaj: Me Thaçin dhe Veselin jemi shokë të ngushtë nga viti 1987, aktakuza ndaj tyre tronditja më e rëndë e jetës time

Radio-Ahireti

Vrasja e Khashoggit, publikohen dokumente sekrete

Radio-Ahireti

Parlamenti i Holandës miraton shtetrrethimin kundër COVID-19

Radio-Ahireti