anetari-i-pdk-se-ne-kqz-reagon-pas-videos-ku-manipulohen-votat,-do-te-kerkoj-rinumerim-ne-vendvotimet-qe-kane-qene-ne-doren-e-mashtruesve

Anëtari i PDK-së në KQZ reagon pas videos ku manipulohen votat, do të kërkoj rinumërim në vendvotimet që kanë qenë në dorën e mashtruesve

Elshani ka thënë se do të kërkoj menjëherë që të rinumërohen të gjitha vendvotimet të cilat kanë qenë në dorën e mashtruesve.

Tutje, ai ka thënë se video-inçizimet të këtij rast dhe rastet tjera të dyshimta të procedohen në prokurori.

“Jam i shokuar nga video-inçizimet të cilat shpërfaqin tendencat për manipulimin rezultatet e kandidatëve dhe për të ndryshuar vullnetin e qytetarëve. Si përfaqësues i Partisë Demokraitke të Kosovës në KQZ, do të kërkoj menjëherë që të rinumërohen të gjitha vendvotimet të cilat kanë qenë në dorën e mashtruesve, ndërsa video-inçizimet, ky rast dhe rastet tjera të dyshimta të procedohen në prokurori. Si KQZ përgjatë gjithë këtij procesi zgjedhor kemi qenë të angazhuar në integritetin e zgjedhjeve dhe ruajtjen e kredibilitetit të ndërtuar ndër vite të KQZ-së, andaj nuk do të lejojmë që askush në asnjë formë të baltosë e të cenoj këtë institucion që ka për obligim të ruaj dhe të paraqes saktë vullnetin e qytetarëve të Kosovës”, ka shkruar Elshani.

TË ngjajshme

AUV konfiskon 700 kg mish në Ferizaj

Radio-Ahireti

Rrjeti i OJQ-ve, AVONET: Ministri Vitia shkelësi më i madh i masave antiCOVID-19

Radio-Ahireti

Policia nuk heton falsifikimin, por e vendos në “listën e zezë”

Radio-Ahireti

Nuk zbatohet vendimi për mbajtjen e ligjëratave fizikisht

Radio-Ahireti

Ambasada amerikane: Korrupsioni, ndër pengesat më të mëdha për rritjen ekonomike të Kosovës

Radio-Ahireti

​Rinisin fluturimet esenciale në Rinas, Balluku: Nesër edhe ato komerciale

Radio-Ahireti