Image default

Antony Blinken konfirmohet si sekretar Amerikan i Shtetit

Senati amerikan ka konfirmuar Antony Blinken si sekretar të ri të Shtetit.

Blinken është një diplomat karriere dhe këshilltar i vjetër i presidentit Joe Biden.Ai ishte drejtor i stafit për Komisionin e Marrëdhënieve me Jashtë të Senatit, në periudhën kur Biden kryesonte këtë panel, dhe më vonë u bë këshilltar i sigurisë kombëtare për ish-Nënpresidentin Biden.

Pro emërimit të tij në këtë detyrë votuan 78 senatorë ndërsa 22, votuan kundër.

The post Antony Blinken konfirmohet si sekretar Amerikan i Shtetit appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Armin Laschet u zgjodh udhëheqës i Unionit Kristian Demokrat në Gjermani

Radio-Ahireti

Rriten çmimet e derivateve në Kosovë

Radio-Ahireti

Komuna e Skenderajt: Shoqata “Jetimët e Ballkanit” s’ka sjellë mish të prishur, faji është te frigoriferi

Radio-Ahireti

Rinumërohen 434 nga 552 vendvotime, sot pritet përmbyllja

Radio-Ahireti

9 viktima dhe 467 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Numërohen mbi 13 mijë vota me kusht, LVV thellon epërsinë

Radio-Ahireti