anulohen-ne-teresi-votat-per-partite-boshnjake-ne-shtate-komuna

Anulohen në tërësi votat për partitë boshnjake në shtatë komuna

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka pranuar pjesërisht ankesat e paraqitura nga subjektet politike Nasha Iniciativa, Unioni Social Demokrat dhe Nova Demokrastska Stranka lidhur me rezultatet përfundimtare të shpallura nga KQZ për zgjedhjet e 14 shkurtit.

PZAP ka marrë vendim që të anulohen në tërësi votat për subjektet politike boshnjake në këto komuna: Zubin Potok, Shtërpcë, Ranillug, Garaqanicë, Partesh, Kollokot dhe Novobërdë.

Po ashtu PZAP ka anuluar pjesërisht votat për subjektet politike Ujedinjena Zajednica Adrijana Hodzic dhe Koalicionit VAKAT.

Për subjektin politik Ujedinjena Zajednica Adrijana Hodzic i janë anuluar votat në Zveçan, Leposaviq dhe Mitrovicë të Veriut.

Për Koalicionin VAKAT i janë anuluar votat në Leposaviq.

The post Anulohen në tërësi votat për partitë boshnjake në shtatë komuna appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Erdogan letër Kurtit, ka një kërkesë për të

Radio-Ahireti

Exit Poll i Kanal 10: LVV 53 për qind, Nisma nuk e kalon pragun

Radio-Ahireti

Situata e COVID-19 po rëndohet nga dita në ditë

Radio-Ahireti

Shtatë të vdekur në protestat në Mianmar

Radio-Ahireti

“Terroristët e PKK-së në panik, nuk kanë ku të fshihen”

Radio-Ahireti

COVID-19 në Kosovë dhe botë LAJME / KOSOVË Mijëra fletëvotime të pavlefshme në zgjedhjet e kaluara në Kosovë, KQZ me këshilla për mënyrën e votimit

Radio-Ahireti