Image default

Anulohet fluturimi Prishtinë-Milano, shkak masat e reja antiCOVID

Vendosja e masave të reja antiCOVID nga shteti i Italisë, ka bërë që të anulohen fluturimet nga disa vende.

Sot është anuluar edhe fluturimi i paraparë nga Prishtina drejt Milanos.

Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin zyrtari për informim në Aeroportin “Adem Jashari”, Bujar Gashi.

“Po fluturimi për në Milano për ditën e sotme është anuluar”, ka thënë Gashi.

Kujtojmë se qeveria italiane ka vënë masa shtesë deri më 15 shkurt në lëvizjet brenda shtetit dhe udhëtimet nga jashtë.

Në Itali është e ndaluar çdo lëvizje në distancë, përveç atyre për arsye pune.

Udhëtimet Kosovë – Itali lejohen vetëm në raste urgjente dhe për hyrjen apo kthimin në Itali duhet vetizolim 14-ditor.

The post Anulohet fluturimi Prishtinë-Milano, shkak masat e reja antiCOVID appeared first on Mesazhi.com.

TË ngjajshme

Hasani: edhe Supremja do të veprojë njejtë si PZAP sa i përket Albin Kurtit

Radio-Ahireti

Vazhdojnë protestat kundër kryeministrit izraelit Netanyahu

Radio-Ahireti

KQZ bën të ditur sa aplikacione nga diaspora pranuan deri më sot

Radio-Ahireti

Pesë viktima dhe 445 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Radio-Ahireti

Rifillojnë fluturimet nga Katari në Emiratet e Bashkuara Arabe

Radio-Ahireti

Izraeli nuk lejon qindra palestinezë të falin namazin e xhumasë në Mesxhid al-Aksa

Radio-Ahireti